اندولیفت
اندولیفت

حفظ طراوت و شادابی پوست و جلوگیری از پیری، دغدغه بسیاری از افراد است. روش‌های نوین زیبایی و پزشکی همواره کوشیده‌اند تا جایی که ممکن است جوانی و شادابی چهره و بدن را حفظ کنند. یکی از این روش‌ها اندولیفت است. اما اندولیفت چیست و چقدر ماندگاری دارد؟ چه کاری انجام می‌دهد؟ روی چه نواحی می‌توان اندولیفت انجام داد؟ این روش چطور انجام می‌شود؟ آیا ایمن است؟ مزایای آن چیست؟ هزینه اندولیفت چقدر است؟

در این نوشته از مجله زیبایی کلینیک جردن قصد داریم درباره این روش جوانسازی پوست و تمامی جوانب و جزئیات آن حرف بزنیم. اگر شما هم به دنبال روشی برای جوان‌تر کردن و درخشندگی پوست چهره و بدن خود می‌گردید، حتما تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

اندولیفت چیست و چقدر ماندگاری دارد؟

اندولیفت یا به انگلیسی Endolift یک روش لیزر سرپایی با حداقل تهاجم است که در پزشکی زیبایی اندو-بافتی (بینابینی) استفاده می‌شود؛ لیزر آندولیفت در واقع یک درمان بدون تیغ جراحی، بدون اسکار و بدون درد است که به تقویت ساختار پوست و کاهش شلی و افتادگی پوست کمک می‌کند. این روش نتیجه پیشرفته‌ترین تحقیقات تکنولوژیکی و پزشکی است که بدون معایب جراحی سنتی مثل زمان نقاهت طولانی‌، عوارض متعدد و قیمت بالا، سعی دارد نتیجه‌ای مثل نتیجه عمل جراحی لیفتینگ به دست دهد.

درمان اندولیفت به کمک فیبرهای میکرو نوری یکبار مصرف خاص و نازک مثل یک تارمو، انجام می‌شود که به راحتی زیر پوست در هیپودرم سطحی قرار می‌گیرد. کار اصلی اندولیفت افزایش سفتی و استحکام پوست است. به عبارت دیگر، جمع شدن پوست و کاهش شلی و افتادگی پوست به کمک ساختن کلاژن‌های جدید و عملکردهای متابولیک در ماتریکس خارج سلولی. سفتی و استحکامی که برای پوست ایجاد می‌شود به شدت با پرتو لیزر استفاده شده مرتبط است، نور لیزری که به صورت هدفمند به دو قسمت اصلی بدن انسان برخورد می کند یعنی آب و چربی.

مثل تمام روش‌ها در تمام زمینه‌های پزشکی، در پزشکی زیبایی نیز پاسخ و مدت اثر بستگی به وضعیت هر بیمار دارد و اگر پزشک لازم بداند اندولیفت می‌تواند بدون عوارض جانبی تکرار شود اما معمولا نیازی به انجام اینکار نیست.

در زیر می‌توانید عکس قبل و بعد اندولفیت صورت در کلینیک جردن را مشاهده کنید.

عکس قبل و بعد اندولفیت
عکس قبل و بعد اندولفیت

درمان لیزر اندولیفت برای چه مواردی مناسب است؟

درمان اندولیفت اهداف متعددی دارد:

 • بازسازی لایه‌های عمقی و سطحی پوست
 • بازسازی بافتی فوری و میان‌مدت تا طولانی‌مدت ناحیه تحت درمان با کلاژن سازی جدید. به طور خلاصه، ناحیه تحت درمان حتی ماه‌ها پس از درمان به بازسازی و بهبود بافت خود ادامه می‌دهد.
 • جمع شدن سپتوم همبند
 • تحریک تولید کلاژن و در صورت لزوم کاهش چربی بیش از حد.
 • سفت شدن پوست در مدت زمان کوتاه
 • افزایش اکسیژن رسانی به پوست
 • بالا بردن میزان متابولیسم سلولی
 • تغذیه و تقویت سلول‌های پوست
 • سفت کردن و کشیده کردن و فرم دادن به زوایای صورت و گردن و بدن
 • لیپولیز کردن بافت‌های زیر پوستی.
کاربرد اندولیفت
کاربرد اندولیفت

اندولیفت برای کدام نواحی استفاده می‌شود؟

آندولیفت، کل صورت را بازسازی می‌کند؛ علاوه بر این، با توجه به نتایجی که می‌توانید به دست آورید، چندین ناحیه قابل درمان هستند؛ باسن، زانوها، ناحیه ناف، قسمت داخلی ران و مچ پا. در زیر به شرح مهمن‌ترین این موارد می‌پردازیم:

اندولیفت صورت

اندولیفت صورت افتادگی خفیف پوست و تجمع چربی در یک سوم پایینی صورت (چانه، گونه‌ها، دهان، خط فک) و گردن را اصلاح می‌کند. صورت شما پس از این درمان، جوان خواهد شد و با افزایش کلاژن سازی، این روند ادامه دار خواهد بود. یکی دیگر از کاربردهای اندولیفت، لیفت صورت است؛ علاوه بر جوانی و شادابی، پوست شما سفت و محکم خواهد شد.

اندولیفت شقیقه

اندولیفت شقیقه یا همان اندولیفت پیشانی یکی از کاربرد‌های محبوب این لیزر است. این روش برای لیفت کردن، جوانسازی، رفع جای جوش (اسکار) برای اولین بار در دنیا توسط پروفسور نیلفروش زاده در کلینیک جردن استفاده شده است.

اندولیفت ابرو

اندولیفت ابرو نیز برای لیفت ابرو کاربرد دارد، افرادی که ابروهای افتاده دارند می‌توانند با بهره‌گیری از لیزر اندولیفت، به صورت امن و بدون جراحی به چهره خود زیبایی بیشتری هدیه دهند و ابروهای خود را بالا بکشند.

اندولیفت شکم

برای پوست‌های افتاده، شل و دارای چربی اضافی نیز دستگاه لیزر اندولیفت کاربرد دارد. این روش نیز برای اولین بار توسط پزشکان کلینیک جردن انجام شده و نتایج قابل توجهی داشته است. میزان لیفت شکم با اندو لیفت در افراد متفاوت است و بستگی به میزان افتادگی و تحریک کلاژن‌سازی دارد؛ اما اکثر افراد نتایج مطلوبی را از اندولیفت دورشکم دریافت کرده‌اند.

اندولیفت بازو

اندولیفت بازو یک روش غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی‌های بازو و افتادگی بازو کاربرد دارد. با این روش، چربی‌های بازو به صورت ایمن ذوب خواهند شد و پوست شما نیز لیفت می‌گردد و افتادگی ندارد.

اندولیفت زیر چشم

لیزر اندولیفت برای زیر چشم، به جهت سفت کردن پوست پلک چشم‌ها کاربرد دارد. حرارت ناشی از لیزر، چربی را که از سوراخ‌های ورودی میکروسکوپی در ناحیه می‌ریزد، ذوب می‌کند و به طور همزمان باعث جمع شدن فوری پوست می‌شود. اندولیفت، نسبت به جراحی پلک نتایج اثربخش‌تری دارد و دوره نقاهت آن نیز در مقابل جراحی کوتاه‌تر است.

اندولیفت چطور انجام می‌شود؟

روش تکنولوژی Endolift endo-tissutale (بینابینی) با استفاده از یک میکروفیبر نوری لیزری یکبار مصرف (نازک به اندازه یک مو، 200 تا 300 میکرون) که مستقیماً در زیر پوست سطحی قرار داده می شود، بدون نیاز به برش انجام می‌شود. فیبر لیزری اندو لیفت (لیزر دایود 1470 نانومتری) به آرامی در داخل و اطراف لایه‌های پوست ناحیه هدف قرار می‌گیرد. طول موج لیزر آن به طور خاص برای هدف قرار دادن پوست شل طراحی شده است، ظرفیتی که به تعامل پرتو لیزر با آب و چربی نسبت داده می‌شود.

اندولیفت این قابلیت را دارد که به تنهایی و یا در کنار دیر روش‌های جوانسازی پوست به کار رود. هر جسمی توانایی دریافت طول موج‌ مشخصی را دارد و طول موج‌های دیگر را دریافت نمی‌کند. لیزر اندولیفت با استفاده از طول موج ۱۴۷۰ نانومتری بر برخی از بافت‌ها به‌ طور خاص تأثیر می‌گذارد و بر بافت‌های دیگر بی‌اثر است.

انرژی منتقل ‌شده توسط دستگاه اندولیفت در واقع عمل لیپولیز یا چربی سوزی را انجام می‌دهد. انواع اندولیفت مثل اندولیفت غبغب و بینی و غیره بر همین اساس عمل می‌کنند. غیر از سوزاندن چربی‌ها، اندولیفت بر کلاژن سازی و الاستیسیته نیز تاثیر دارد که باعث انعطاف ‌پذیری و استحکام و لیفت پوست خواهد شد. اندولیفت همچنین باعث بازسازی رگ‌ها می‌شود. حرارت ایجادشده در که بافت‌ها باعث بالارفتن متابولیسم سلول‌ها شده و غذارسانی بیشتر به آن‌ها سبب افزایش ساخت کلاژن در آنها و نیز در رگ‌های منتقل‌کننده آنها می‌شود.

تنظیم دستگاه اندولیفت

قبل از شروع درمان با اندولیفت، پزشک متخصص باید دستگاه اندولیفت را از نظر طول موج تنظیم کند. معمولاً در این روش از امواج با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر برای جوانسازی و لیفت پوست استفاده می‌شود. امواج لیزر اندولیفت به وسیله سوزن‌های خیلی ظریف و نازک به پوست وارد می‌شود که در نتیجه این کار زخم‌های سطحی بر روی پوست مشاهده می‌شود.

پس از عمل، ممکن است بلافاصله نتایج را مشاهده کنید. با این حال، به دلیل مرحله بازسازی کلاژن، معمولاً نتیجه نهایی در حدود 3 تا 6 ماه پس از عمل به دست می‌آید.(1)

انجام اندو لیفت چقدر طول می‌کشد؟

بستگی به این دارد که چند قسمت از صورت (یا بدن) درمان شود؛ نسبت به اینکه فقط برای یک قسمت از صورت به کار گرفته شود یا برای تمام صورت، می‌تواند از پنج دقیقه تا نیم ساعت طول بکشد. این روش نیازی به برش یا بیهوشی ندارد و هیچ نوع دردی ایجاد نمی‌کند. همچنین نیازی به زمان ریکاوری نیست، بنابراین می‌توان در عرض چند ساعت به فعالیت‌های عادی بازگشت.

مزایای اندولیفت چیست؟

این روش نوین دارای فواید زیادی است که در این قسمت به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

 1. روشی کم تهاجمی است.
 2. یک بار انجام می‌شود
 3. روشی ایمن است
 4. نقاهت ندارد یا اگر داشته باشد بسیار کوتاه است
 5. دقت و درستی این روش بالاست
 6. هیچگونه برشی روی پوست نیاز نیست
 7. خونریزی ندارد
 8. قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد که خیلی از جراحی پایین‌تر است
 9. امکان ترکیب درمانی با لیزر آر اف فرکشنال غیر سایشی را دارد
 10. تعیین دقیق بافت مشخص در عمق مشخصی از پوست
 11. امکان انجام اندولیفت با سایر روش‌های درمانی
 12. افزایش کلاژن و الاستیسیته پوست
 13. عدم نیاز به ایجاد برش در پوست
 14. عدم نیاز به بیهوشی
 15. امکان مشاهده نتایج اولیه در زمان کوتاه
 16. عدم ایجاد زخم و اسکار و عوارض دیگر در پوست
 17. بازسازی رگ‌های اطراف ناحیه درمان به کمک حرارت
 18. هزینه کمتر و مقرون به صرفه‌تر بودن نسبت به عمل‌های جراحی زیبایی
 19. عدم ایجاد خون‌مردگی بافتی مگر در موارد خیلی نادر
 20. امکان تصحیح خطوط گردن و صورت و دیگر نواحی بدن.
مزایای اندولیفت
مزایای اندولیفت

عوارض اندولیفت چیست؟

اندولیفت به عنوان روشی بدون عوارض و کاملا ایمن در نظر گرفته شده است. در برخی موارد ممکن است ورود فیبر نوری نازک به زیر پوست فرد، باعث ایجاد التهاب و تورم اندکی شود. اما این عارضه خیلی زود از بین می‌رود. فراموش نکنید که برای انجام صحیح این روش و استفاده از دستگاه و تجهیزات معتبر حتما به کلینیک معتبر مراجعه نمایید. کلینیک زیبایی جردن به عنوان یک مرکز قانونی و معتبر برای روش‌های زیبایی، می‌تواند این درمان را به شما ارائه دهد.

آیا اندو لیفت ایمن است؟

طول موج مورد استفاده در این فرآیند به صورت ویژه طراحی شده است. طوری که فقط آب و سلول‌های چربی را گرم می‌کند، بدون اینکه به بافت سالم اطراف آنها آسیب برساند. این درمان یک راه حل مطمئن و موثر برای سفت کردن پوست شل در صورت، پایین گردن و بدن است. قبل از درمان، محافظ چشم لیزر روی پلک‌های بیمار قرار می‌گیرد. به این دلیل که این روش شامل یک پرتو لیزر کوچک است. اکثر بیماران این روش را به عنوان روشی آسان گزارش کرده‌اند.(2)

آیا انجام اندولیفت درد دارد؟

میزان احساس درد مطلق نیست و در هر فرد می‌تواند متفاوت باشد، چرا که سیستم عصبی و شرایط فیزیکی و آستانه تحمل درد افراد با هم فرق دارد. اما به طور کلی اندولیفت روشی مدرن و پیشرفته، غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی و برش است. بنابراین روش دردناکی نیست. اما با این وجود پزشک بی حسی موضعی را برای بی حس کردن ناحیه تزریق می‌کند تا اطمینان حاصل شود که درمان تا حد امکان راحت است. این روش درمان غیر جراحی و کم تهاجمی است و بیماران در طول درمان هشیار هستند.

مراقبت های بعد از اندولیفت

مهم‌ترین نکات مراقبت بعد از اندولیفت شامل موارد زیر است:

 • هنگام خوابیدن سر را بالاتر قرار دهید.
 • تا دو یا سه هفته از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید.
 • در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • از کرم مرطوب کننده و آبرسان در نواحی مورد نظر استفاده کنید.
 • از داروهای رقیق کننده خون تا مدتی استفاده نکنید.
 • از کمپرس سرد برای کاهش قرمزی استفاده کنید.
 • برای مدتی از مصرف سیگار و مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 • حداقل چندین روز بعد از عمل از استرس و موارد استرس زا دوری کنید.
 • برای به جریان انداختن خون و ایجاد نتیجه مطلوب حرکات و فعالیت سبکی داشته باشید.
 • محل درمان را با آب نمک رقیق به آرامی بشویید.
 • از لوازم آرایشی بهداشتی که اسیدیته بالا دارند استفاده نکنید.
 • فقط از داروهای تجویزی پزشک استفاده کنید.
مراقبت های بعد از اندولیفت
مراقبت های بعد از اندولیفت

چقدر زمان می‌برد تا نتیجه عمل آندولیفت را ببینیم؟

نتایج نه تنها بلافاصله قابل مشاهده هستند، بلکه تا چند ماه پس از انجام عمل بهتر هم می‌شوند، زیرا کلاژن اضافی در لایه‌های عمیق پوست ساخته می‌شود. بهترین لحظه برای مشاهده نتایج بدست آمده از اندولیفت پس از شش ماه است. مثل تمام روش‌های پزشکی زیبایی، پاسخ و مدت اثر از فرد به فرد متفاوت است و به عوامل گوناگونی بستگی دارد. اگر پزشک لازم بداند، اندولیفت می‌تواند بدون عوارض جانبی تکرار شود.

اندو لیفت چند بار باید انجام شود؟

این روش تنها یک بار انجام می‌شود اما در صورت ناقص بودن نتایج، می‌توان آن را برای بار دوم در دوازده ماه اول تکرار کرد. همه نتایج پزشکی به شرایط فیزیکی و پزشکی بیمار بستگی دارد؛ سن، وضعیت سلامتی و جنسیت، می‌تواند بر نتیجه و میزان موفقیت یک روش پزشکی تأثیر بگذارد و این موضوع برای پروتکل‌های زیبایی نیز صدق می‌کند.

چه کسانی نباید اندولیفت انجام دهند؟

افرادی که جزو گروههای زیر هستند نباید این روش را انجام دهند. این افراد بهتر است برای انجام اعمال زیبایی اینچنین، ابتدا شرایط خود را با پزشک درمیان گذشته و مشورت کنند:

 1. افرادی که مبتلا به یک بیماری خاص هستند.
 2. افرادی که نقص سیستم ایمنی بدن دارند.
 3. بانوانی که در دوره بارداری هستند.
 4. بانوانی که در دوره شیردهی هستند.
اندو لیفت
اندو لیفت

هزینه اندولیفت چقدر است؟

هزینه اندولیفت صورت به عوامل گوناگونی بستگی دارد. عواملی مثل اعتبار و شهرت کلینیک و پزشک، میزان نیاز شما به درمان و گستردگی مشکل و ناحیه تحت درمان. اما نکته‌ای که بیشتر مهم است، اعتبار و سوابق موفق کلینیک است تا هزینه انجام اندولیفت. اگر شما مرکزی را انتخاب کنید که هزینه کمتری دریافت می‌کند اما ممکن است پوست شما دچار عارضه شود اصلا ارزنده نخواهد بود. پس قبل از انتخاب کلینیک حتما خوب تحقیق کنید.

جلسه درمانی اندولیفت چقدر طول می‌کشد؟

طول جلسه درمان اندولیفت از نیم ساعت تا یک و نیم ساعت متغیر است. زمانی که بسیار کمتر از جراحی لیفت می‌باشد. علاوه بر اینکه دوران نقاهت ندارد و فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد.

بیشتر بخوانید:

جمع بندی

در این نوشته از مجله زیبایی کلینیک جردن درباره روش اندولیفت و جزئیات مربوط به آن صحبت کردیم. از اندولیفت می‌توان برای سفت کردن پوست شل و افتاده در کل صورت و بدن استفاده کرد؛ روشی مناسب برای شلی پوست خفیف و متوسط.

یکی از مواردی که در دریافت نتیجه مطلوب تاثیر بسزایی دارد، انتخاب کلینیک و پزشک شایسته است. شما می‌توانید برای انجام این روش، از طریق کلینیک جردن اقدام کنید. کلینیک فوق تخصصی پوست، مو، لیزر و زیبایی جردن با بهره‌گیری از تیم پزشکی مجرب و متخصص زیرنظر پروفسور نیلفروش زاده، و همچنین مدرن‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات اروپایی و آمریکایی، خدمات زیبایی را با بهترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می‌دهد. در انتهای مقاله چندین نمونه از عکس قبل و بعد اندولفیت در کلینیک جردن را می‌توانید مشاهده کنید.

سوالات متداول اندولفیت

نمونه کار اندولفیت در کلینیک جردن

در زیر چند عکس واقعی قبل و بعد اندولفیت در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو جردن مشاهده می‌کنید. جهت رزور نوبت همین حالا با ما تماس بگیرید.

4.4 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها